Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı ve Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz.

Duyurular

Sayın Bankevliler,

Bazı üyeler tarafından gerek sosyal medya gerekse basın yoluyla yapılan kooperatif yönetimini zan altında bırakma çabası içindeki haberlerle ilgili olarak;

Kooperatife ait Ada 5 önündeki alan (129/1 parsel no.lu) yıllardan beri bakımsız, yeşillendirme amaçlı gayretlerin sonuç vermediği  yaşayanların devamlı iyileştirme talep ettikleri bir alandır.

Bu yıl bu alanın engebeleri düzeltildi, hiçbir bitkinin büyümesine izin vermeyecek kayalık bir alan olduğu yapılan sondajla tespit edildi. Kayalar kırıldı ve temin ettiğimiz temiz bahçe toprağı ile 30-40 cm. kadar taşlık arazi desteklenerek bitki yetişmesine olanak verecek duruma getirilmeye çalışıldı…

 

Bu bölgede yapılmaya çalışılan, manzaraya engel olmamak amaçlı olarak kökü derine gitmeyecek türden bitkilerle donatmak aralara yürüme yolları ile üyelerimizin dinlenebilecekleri banklar koyarak, belediyeden temin etttiğimiz spor aletleri monte ederek siteye ait bir alanı gerek görsel gerekse kullanım olarak hizmete sunmaktır. Yine aynı bölgede Ada 6 önündeki mülkiyet sınırlarımız içindeki yapmış olduğumuz yangın yolunun üzeri de bahçe toprağı ile desteklenerek, üzeri yangına mukavim kazayağı bitkisiyle kaplandı.

 

Basın yoluyla asılsız beyanlarda bulunan bazı üye ve üye vasfı taşımayan kişilerin sadece kooperatif yönetimini kamuoyu önünde küçük düşürmeye yönelik iftira niteliğindeki beyanlarıyla ilgili söylenecek tek söz “ortak menfaatimizi hiçe sayarak, kişisel menfaatlerine engel olduklarımız “olduğunun altını çizmek gerekir.

Bölgede yapılan inşaatlar, hafriyatlar ve mülkiyetimizdeki alanlara tecavüzler ile ilgili resmi kurumlara müracaatlar yapılmış işlemlerin takibi aralıksız olarak sürdürülmektedir. Tüm  şikayetlerin belgeleri yönetimimizde mevcuttur. Devamlı harita çalışması, drone ile takip yapılmaktadır. Gerekli uyarılar ve şikayetler vaktimizin büyük bir bölümünü almaktadır.

Yahşi yokuşunun alt kısmında mülkiyetimizdeki parsele (117/26 no.lu parsel) komşu inşaatın bilgimiz dışında yığmış olduğu hafriyat ile ilgili Bodrum Belediyesi ekiplerince geçtiğimiz ocak ayında  işlem yapılmış olup, bu olumsuzluğu yaratan şirket yetkilisinin mutlaka yığılan hafriyatın kaldırılacağı, belediye döküm sahasının kapalı olması sebebiyle gecikme yaşandığı beyanı ile konunun takipçisi olmamıza ve hafriyat kaldırılmaya başlandığı halde, dökülen hafriyatı bilgimizle ve karşılığında açıktan para aldığımızı söyleyecek kadar alçakça davranışlara muhatap olduk.

Döküm yapılması için ruhsat gerekir, ruhsatsız dökümü yapanın da döktürenin de cezai işlemle sonuçlanacağını bilmesi gerekir ki bu konuyu gayet iyi bilenleriz. Yukarıda bahsettiğimiz şahısların kooperatife ceza kestirebilmek için göstermiş oldukları yoğun gayret ayrıca şaşırtıcı ve bir o kadar da çaresizliktir.  

Resmi kurumlarca hiçbir cezai işlem uygulanacak kusurumuz olmadığı gibi Kooperatifimiz kasasından hiçbir ödeme yapılmamıştır.

Üyeleri yalan beyanlarla galeyana getirme amaçlı gayretlerle, yönetimimize yapılan hakaret dolu ifadeler içeren yazışmalarla ilgili yargıya müracaat edilmiştir.

Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir icraat olamaz buna da gerek yoktur.

Yönetime gelirken verilen söz, “Malımıza sahip çıkacağımız “ dır. ve bu söz yerine getirilmektedir.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.   

S.S. Bank-Ev Sahil Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu


 
yükleniyor..